Konferencja 6.10.2022

Konferencja 6.10.2022

Sygnaliści – obsługa zgłoszeń, ochrona danych sygnalistów

Dla kogo

Konferencja przeznaczona jest dla wszystkich osób pragnących zdobyć wiedzę na temat wdrożenia i utrzymania systemu przyjmowania i obsługi zgłoszeń dotyczących naruszeń prawa w swojej jednostce. Przekazywana wiedza będzie użyteczna zarówno dla kadry zarządzającej (kierowników jednostek publicznych, członków zarządu, właścicieli firm), ale także dla audytorów, IOD, kontrolerów wewnętrznych, osób odpowiedzialnych za obszar compliance, zarządzania zasobami ludzkimi, etyki czy zarządzania ryzykiem.

O czym

W trakcie wydarzenia omówione zostaną założenia systemu ochrony sygnalistów w oparciu o Dyrektywę (Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii) oraz projekt Ustawy o ochronie. Prowadzący przedstawią możliwe rozwiązania oraz wskazówki dotyczące całości procesu ze szczególnym uwzględnieniem postępowań wewnętrznych. Zaprezentowane zostaną także przydatne narzędzia do uproszczenia i ułatwienia zarządzania tymi obszarami. Uczestnicy będą mogli skorzystać z możliwości bezpłatnego wypróbowania przedstawionych aplikacji.

Pod patronatem

EDPO
Sygnalistaonline

Program

9.00 – 9.10

Otwarcie konferencji, powitanie uczestników

Marcin Dublaszewski – członek zarządu SafeID

9.10 – 9.40

Obsługa i przetwarzanie zgłoszeń o naruszeniu prawa – wymogi Dyrektywy oraz założenia projektu ustawy

Marcin Dublaszewski – członek zarządu SafeID

10:40 – 11.10

Obsługa zgloszeń przy pomocy systemu sygnalistaonline.pl – prezentacja na żywo

Marcin Smoliński – Project manager

11.10 – 11:30

Przerwa

11:30 – 13.00

Projektowanie bezpieczeństwa danych osobowych sygnalistów w świtle RODO

Michał Cupiał – prezes zarządu SafeID

13:00 – 13.30

CRM-EDPO w akcji, RODO w jednym miejscu – prezentacja na żywo

Marcin Smoliński – Project manager

13:30 – 14.00

Sesja Q&A

Michał Cupiał, Marcin Dublaszewski, Marcin Smoliński

14.00

Zakonczenie

Prelegenci

Michał Cupiał

Prezes zarządu

Ekspert ds. ochrony danych, praktyk, wykładowca akademicki, IOD. Od 15 lat działa w branży bezpieczeństwa informacji i bezpieczeństwa cyfrowego. Od 5 lat właściciel firmy edpo.pl zajmującej się organizacją systemów ochrony danych osobowych w sektorze prywatnym i publicznym oraz upowszechnianiem wiedzy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa danych. Pomysłodawca i współtwórca oprogramowania dedykowanego Inspektorom Ochrony Danych stworzonego na podstawie własnych doświadczeń i realnych potrzeb IODów. W wolnych chwilach psycholog i miłośnik biegów OCR.

Marcin Dublaszewski

Członek zarządu

Prawie 20 letnie doświadczenie zawodowe związane z audytem i kontrolą wewnętrzną w sektorze rządowym, samorządowym jak i w spółkach prawa handlowego.  Wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu audytu wewnętrznego na kilku polskich uniwersytetach. Koordynator projektów dotyczących oceny Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w oparciu m.in. o normę ISO 27001. Trener i wdrożeniowiec z zakresu systemów informowania o nieprawidłowościach oraz ochrony sygnalistów.

Marcin Smoliński

Project manager

Absolwent kierunków IT, prawa i administracji oraz ochrony danych. Certyfikowany Project Manager, wieloletni kierownik projektów IT dla administracji samorządowej i biznesu. Współtwórca systemów dla Inspektorów Ochrony Danych oraz Sygnalistów. Praktyk nadzorujący proces wytwarzania i wdrażania systemów informatycznych. Trener z zakresu bezpieczeństwa informacji i cyberbezpieczeństwa.